Робота природничо - математичного циклу


  

Положення про МО вчителів природничо-математичного циклу

скачати тут



Ідея, якій служить учитель,
полягає в насадженні моральності в роді людському. 
Їй віддається він усією душею, вона володіє ним неподільно. 
Вона не засіла йому в голову як надуманий принцип,
 але перейшла в його плоть і кров. 
Не він нею володіє, а вона ним.
                                                                                                     А. Дістєрвег

03 січня 2019 року відбулося відкрите засідання вчителів природничо-математичного циклу з теми «Впровадження критичного мислення на всіх етапах уроку». Метою засідання було розширити знання вчителів про способи, прийоми і форми навчання, що підвищують пізнавальний інтерес учнів, проаналізувати методи оновлення навчального процесу, покращення ефективності роботи педагогів, удосконалення методики використання сучасних технологій у навчальному процесі.
Засідання відкрила голова МО Сичак І.М., яка розповіла колегам про вимоги до сучасного уроку та ознайомила присутніх з інноваціями в освіті.
Вчитель математики Шиян Г.І. провела майстер-клас по впровадженню критичного мислення на всіх етапах уроку. На завершення Шиян Г.І. запропонувала вчителям скласти сенкан, вчителі творчо впорались із завданням.
Учителі, які були присутні на засіданні значно поповнили свої теоретичні та практичні знання, переконалися в тому, що підтримання бажання вчитися вимагає зміни способів і форм сприйняття нового, створення різних ситуацій для застосування вивченого. 
Відомий китайський педагог Конфуцій зазначав: Те, що я чую, я забуваю. Те, що я бачу, я пам’ятаю. Те, що я роблю, я розумію». Із цього вислову можна сформулювати загальну пам’ятку інноваційного навчання:
«Те, що я чую, я забуваю. Те, що я бачу й чую, я трохи пам’ятаю.
Те, що я чую, бачу й обговорюю, я починаю розуміти.
Коли я чую, бачу, обговорюю й роблю, я набуваю знань і навичок.
Коли я передаю знання іншим, я стаю майстром».








30 жовтня 2018 року на базі Чукв'янської СЗШ І-ІІІст. відбулося планове засідання вчителів природничо –математичного циклу. Вчителі працювали над темою «Впровадження наскрізного навчання з використанням міжпредметних зв’язків на засадах сталого розвитку як засобу формування наукового світогляду школярів». В процесі обговорення та на прикладах власного досвіду, вчителі одностайно погодились з тим, що наскрізне застосування інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі та управлінні закладами освіти і системою освіти має стати інструментом забезпечення успіху нової української школи. І, якщо сучасний вчитель у процесі навчання шкільного курсу акцентує увагу учнів на зв’язок предметів з життям, то він викликає у дітей інтерес до навчання, досягає формування таких важливих рис характеру як послідовність у роботі, наполегливість, акуратність, увага, критичне ставлення до своєї роботи й роботи своїх товаришів, кмітливість, чесність, колективізм, любов до праці, культуру письма й усної мови.
З метою поповнити базові знання про ВІЛ/СНІД , вчитель біології І.М.Сичак провела майстер-клас для своїх колег, тренінг «ВІЛ/СНІД. Ставлення до ВІЛ-позитивних людей». Учасники тренінгу отримали інформацію про шляхи зараження ВІЛ, а також шляхи якими ВІЛ не передається, ризиком інфікуватися, а також уважно ставитися до свого здоров'я як найвищої цінності та виховувати толерантне відношення до ВІЛ-позитивних людей. У тренінгу впроваджено наскрізну лінію «Здоров'я і безпека».
На засідання була запрошена психолог Блажівського ЗЗСО І-ІІ ст.. М.М.Чигер, яка провела психологічний тренінг «Конфлікт. Шляхи подолання конфлікту».
Побувавши на такому інформаційному, змістовному засіданні висновок один, вміння бачити взаємозв’язки всіх аспектів життя зрештою стає звичкою, яка буде допомагати учням протягом усього їхнього життя.










АНАЛІЗ РОБОТИ МО за 2016-2017 н.р.

скачати тут



Відкрите засідання МО вчителів природничо - математичного циклу. Тема:"Активізація пізнавальної діяльності засобами ІКТ"

Інтегрований урок "Оптична система ока"






Відгук Майстер - тренера Новикової Н.І., щодо роботи слухачів інтегрованого курсу підвищення кваліфікації "Біологія та природознавство" у ЛОІППО.




Звіт про роботу МО природничо математичного циклу за 2017-2018 н.р.

Немає коментарів:

Дописати коментар